-->

Hemşirelik Öğrencileri Sosyal Sorumluluk Kapsamında Bolu'daki Gazileri Ağırladılar!

16 Aralık 2019

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Görevlisi Hacer ALPTEKER’in yürütmekte olduğu Sosyal Sorumluluk Dersi ‘’ GAZİLERİMİZ YAŞAYAN MİLLİ DEĞERLERİMİZ’’ projesi kapsamında bu kez Bolu’daki muharip gaziler üniversitemize misafir oldular.

Ülkemizde 19 Eylül Gaziler günü olarak kutlanmaktadır. Ancak eğitim-öğretim Ekim ayında başladığı için sosyal sorumluluk kapsamında gaziler Sağlık Bilimleri Fakültesine davet edilerek bir program düzenlendi. Programa fakülte dekanı Prof.Dr.Arzu İLÇE, fakülte sekreteri Mustafa ACAR, Dr. Öğretim Üyesi Makbule Tokur KESGİN, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Muharip Gaziler Derneği adına Sami YILDIZ bir konuşma yaptı. Ardından sırasıyla İbrahim ÇELİK, Tayfun ERTEKİN, Ali KIRDAR, Mehmet AKPINAR, Hasan Hüseyin MERT ve Dursun EKER, Kıbrıs Barış Harekatı savaş anılarını ve savaşın psiko-sosyal, fiziksel yıkıcı etkilerini, vatan toprağının ne kadar kıymetli olduğunu anlattılar.  Vatanımızı savunmada düşmanla mücadele eden malül veya gazilerimize saygı ve minnetimizin ifadesi olarak Öğr.Gör. Hacer ALPTEKER tarafından Sami YILDIZ’a plaket takdim edildi.

Törenin ardından gazilerle daha yakından sohbet etme fırsatı bulan öğrenciler ve gazilerimiz arasında oldukça duygusal anlar yaşandı. Bahar döneminde yeniden etkinlik yapılması planlandı.

 

FAKÜLTE DUYURULARI

Top