TÜBİTAK Projelerinde Çalışmak İsteyen Lisans Öğrencileri İçin Duyuru

TÜBİTAK Projelerinde Çalışmak İsteyen Lisans Öğrencileri İçin Duyuru

26 Ekim 2020
Değerli Öğrencilerimiz,

 

TÜBİTAK web sitesinde yayınlanan STAR Programı’nın yeni çağrısına göre, TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev alacak lisans öğrencileri, aylık burs ile desteklenecek. Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca (BİDEB) yürütülen STAR programının yeni çağrısı, lisans öğrencilerinin akademik çalışmalarına ek olarak bilimsel araştırma projelerinde de yer almasını hedefliyor. Çağrıda, lisans öğrencilerinin bilimsel etik kuralları gözetmeleri ve yaratıcılık, mühendislik, problem çözme ve entelektüel becerilerini geliştirmeleri bekleniyor.

 

Lisans öğrencileri ile TÜBİTAK projelerini buluşturan bir portal oluşturuldu

 

Programa başvurmak isteyen lisans öğrencileri, TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerine star.tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

 

 

Bursiyerlik hakkı kazanan öğrenciler aylık burs ile desteklenecek

 

Alanında uzman panelist/danışmanlar tarafından Genel Ağırlıklı Not Ortalaması ve Üniversite Giriş Sıralamasına göre yapılacak değerlendirmenin ardından bursiyerlik hakkı kazanan öğrenciler 6 ay süresince aylık 750 TL ile desteklenecek. Bu sayede akademik olarak başarılı öğrencilerin ilgilendikleri bilim ve teknoloji alanlarında araştırma tecrübesi edinmesi sağlanacak.

 

Başvurular e-bideb.tubitak.gov.tr adresi üzerinden 2-30 Kasım tarihleri arasında çevrim içi olarak alınacak. Programa dair detaylı bilgi programın web sayfasında yer alıyor.

FAKÜLTE DUYURULARI

Top