-->

26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü

27 Haziran 2022

Uyuşturucu ile Mücadele konusunda Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyesi ve öğrencileri stant etkinliğine katıldı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1987 yılında, uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla 26 Haziran tarihini "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak kabul etmiştir. Sağlık, aile bütünlüğü, toplumsal refah ve güven, sosyal,  adli, hukuki boyutlarıyla ciddi bir halk sağlığı sorunu olan uyuşturucu sorununa yönelik toplumsal farkındalığı artırmak üzere Bolu Valiliği rehberliğinde bir stant etkinliği düzenlendi.  Vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret edilen bir alışveriş merkezinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü, Bolu İl Jandarma Komutanlığı, Bolu İl Müftülüğü, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, Bolu Yeşilay Şubesi bir araya gelerek konuyla ilgili toplumsal duyarlılık oluşturmak için çalıştılar. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi aynı zamanda Bağımlılıkla Mücadele Komisyon Üyesi Doç. Dr. Makbule Tokur Kesgin ve Hemşirelik Bölümü öğrencileri Mısra Yılmaz, Betül Metin, Elif Tapar üniversitemizi temsilen stant etkinliğinde yer aldılar.

 

Stant etkinliğinde bir araya gelen kurum ve kuruluşların yetkilileri, toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik faaliyetlerin yanında önümüzdeki dönemlerde de uyuşturucu ile mücadele konusunda kurumlar arası işbirliği ile toplum yararına yapılacak faaliyetler konusunda fikir alışverişinde bulundular.

 

Top